TË ENJTEN MËSOHET KAMPIONI NË VOLEJBOLLIN E MESHKUJVE

Nuk kanë mjaftuar dy ndeshjet e para për të përcaktuar kampionin e ri të Kosovës në Superligën e meshkujve në volejboll.
Kësisoj, Kv Luboteni dhe KV PEJA do të kenë "provën" e tretë dhe të fundit të kësaj serie, për titullin kampion.
Të dyja skuadrat i kanë shfrytëzuar maksimalisht terrenet si vendas, duke infituar ndeshjet respektive para adhuruesve të tyre.
KV Luboteni triumfoi në ndeshjen e parë në Ferizaj 3:1, ndërsa në takimin e kthimit në Karragaçi, Peja e fitoi trillerin 3:2.
Të enjten nga ora 20:00, do të zhvillohet takimi përcaktues për titullin e kampionit, të cilin KV Luboteni e synon si skuadra më cilësore e pjesës së rregullt të kampionatit, kurse KV Peja përkundër luhatjeve gjatë sezonit, akoma mban shpresa në mbrojtjen e titullit.

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52