ILAZI KRYETAR I SHOQATËS SË TRAJNERËVE

Kryetrajneri i KV Drita dhe përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në volejboll, Lorik Ilazi, është zgjedhur kryetar i Shoqatës së Trajnerëve të Volejbollit të Kosovës.

36 vjeçari Ilazi, vitin e kaluar ka fituar të gjithë trofetë e mundshëm në volejbollin kosovar, ndërsa u bë trajneri i parë që me një skuadër kosovare paraqitet në CEV Ligën e Kampionëve.

Ilazi mori 12 vota, duke fituar ndaj kundërkandidatit tjetër Arbon Osmani, që mori vetëm 8 vota.

Në kuvendin zgjedhor të SHTVK-së, janë zgjedhur edhe anëtarët e këshillit drejtues, i cili do të ketë këtë përbërje:
1.Faton Mustafa
2.Elmi Zymeri
3.Olta Kalludra
4.Arbon Osmani.

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52