Partizani nga Tirana fitues i kupës "Adem Jashari"

Në vazhdën e aktiviteteve për shenimin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Skënderaj për dy ditë u organizua turneu në volejboll "Kupa Adem Jashari".
Pjesëmarrse në këtë turne ishin katër skuadra: Partizani nga Tirana, Shutova nga Kërcova, Prishtina Volley M dhe nikoqiri Drenica R&Rukolli.
Fituese e turneut doli Partizani nga Tirana pasi që në ndeshjen e parë mposhti Prishtina Volley M dhe në finale mposhti Drenica R&Rukollin. Lojtari i turneut pas paraqitjeve të mira u shpall Klaudio Qerraxhija nga Partizani.

 

Rezultatet e ndeshjeve :

Dita e parë 04 Mars

Drenica R&Rukolli - Shutova, Kërçovë 3:2

Partizani, Tiranë - Prishtina Volley M 3:0

Dita e dytë 05 Mars

Ndeshja për vend të tretë
Prishtina Volley M - Shutova, Kërçovë 0:3

Finalja
Drenica R&Rukolli - Partizani, Tiranë 0:3

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52