Tunrenu tradicional në volejboll “Kupa e Adem Jasharit”

Këtë vikend me dt.04/05 Mars 2017, në Skënderaj do të mbahet turneu tradicional në volejboll “Kupa e Adem Jasharit”.  Turneu organizohet nga Klubi i Volejbollit Drenica R&Rukolli në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës. Në këtë turne do të marrin pjesë ekipet  Partizani nga Tirana dhe ekipi i Shutovës nga Kërçova, ndërsa nga kosova përveq nikoqirit Drenica R&Rukolli do të merrë pjesë edhe Prishtina Volley M, nga Prishtina.

Agjenda e turneut:


04.03.2017


11:30 – Hapja e turneut
12:30 – Ndeshja e parë
14:30 – Ndeshja e dytë

 

05.03.2017


09:30 – Homazhe  në Prekaz
11:30 – Ndeshja për vend të tretë
13:00 – Finalja
15:00 – Mbyllja e turneut  

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52