Lajme dhe Ngjarje

KASTRIOTI KAMPION I U18

26.03.2017

KV Kastrioti është shpallur kampion i Kosovës, në konkurencën e femrave në U18. Skuadra ferizajase ka patur një sezon të jashtëzakonshëm në edicionin 2016/17, duke e kurorëzuar me titullin e kampionit. Në ndeshjen e fundit, Kastrioti mposhti rivalin lokal KVF Ferizajn, 2:0 në sete 25:13 dhe 25:14më shumë

ILAZI KRYETAR I SHOQATËS SË TRAJNERËVE

13.03.2017

Kryetrajneri i KV Drita dhe përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në volejboll, Lorik Ilazi, është zgjedhur kryetar i Shoqatës së Trajnerëve të Volejbollit të Kosovës.më shumë

Partizani nga Tirana fitues i kupës "Adem Jashari"

07.03.2017

Në vazhdën e aktiviteteve për shenimin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Skënderaj për dy ditë u organizua turneu në volejboll "Kupa Adem Jashari".më shumë

Tunrenu tradicional në volejboll “Kupa e Adem Jasharit”

03.03.2017

Këtë vikend me dt.04/05 Mars 2017, në Skënderaj do të mbahet turneu tradicional në volejboll “Kupa e Adem Jasharit”. Turneu organizohet nga Klubi i Volejbollit Drenica R&Rukolli në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës. më shumë

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1339
2.Prishtina Volley 1225
3.Peja 1224
4.Drenica-R&Rukolli 1322
5.Theranda 1317
6.Vushtrria 1316
7.As Vushtria 138
8.Prishtina 132

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1334
2.Skenderaj 1333
3.Kastrioti 1330
4.Prishtina Volley 1324
5.Ferizaj 1310
6.Gryka 139
7.Drenasi 139
8.Prishtina 138

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 821
2.Trepça 820
3.Akad. Drita 814
4.F. Kosova 914
5.Ulpiana 914
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 90

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 515
2.Shpella 515
3.Ferizaj 57
4.Arberia 65
5.Kacaniku 63

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52