Lajme dhe Ngjarje

Perzgjedhja e Selektorit ne Kategorine e Senioreve

27.05.2016

Ju njoftojme qe pas situates se krijuar ,ku i perzgjedhuri per Selektor,M, Senior,nga Bordi i FVK-se z.Bujar Dervishaj,per shkaqe personale dhe angazhimeve te tij ne Kombtaren Zvicrane,nuk mundi ti pergjegjet kesaj oferte, Bordi i FVK-se me date 26.05.2016 perzgjodhi per Selektor te Kombetares ne kategorine e Senioreve,z.Miftar Zyberi.më shumë

Vendimet e Bordit te FVK-se,20.05.2016

20.05.2016

Mbledja e Bordit te FVK-semë shumë

Seminari i FIVB-se per Trajner

20.05.2016

Ju informojme se prej dates 25.08.2016 deri me 29.08.2016 ne Prishtine do te mbahet Seminari i FIVB -se,per trajner i kategorise VBYW TEACHERS.Drejtor i Seminarit do te jete z.Gustavo Meczyk,FIVB Instuctor II Coach, nga Izraeli.më shumë

previous

1-3 Nga 314

next

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Besa 1437
2.Drenica-R&Rukolli 1434
3.Luboteni 1431
4.Prishtina Volley 1425
5.Theranda 1422
6.Prishtina 1413
7.As Vushtria 143
8.Ferizaji 143

SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1441
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1427
4.Kol.AAB 1426
5.Drenasi 1419
6.Prishtina 1413
7.Vushtrria 143
2.Ulpiana 143

Liga e I-r - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtria 1028
2.Ulpiana 1022
3.Gjimnazisti 1017
4.Malisheva 1011
5.Arberia 109
6.Drenasi 103

Liga e I-r - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.KVF Ferizaj 1236
2.Gryka 1230
3.Fush. Kosova 1221
4.Trepa 1221
5.Aka. Drita 1114
6.Prishtina J 129
7.Dukagjini 129
8.Arberia 111

Garat